Aborcja, czyli zamierzone przerwanie ciąży

Niestety, ale czujemy się zobowiązani do tego, aby poruszyć na łamach naszego serwisu także i tę przykrą kwestię, jaką jest aborcja. W mediach coraz częściej pokazuje się zarówno zwolenników, jak i przeciwników aborcji, ale pomimo tego temat ten stale określany jest tematem tabu. A prawda jest taka, że zatajanie problemu nie jest żadnym sposobem na jego rozwiązanie i trzeba to sobie jasno powiedzieć. Dlatego też należy wykonać odpowiednie kroki, bez nadmiernego rozdmuchiwania tematu, aby oswoić z nim nasze społeczeństwo.

Wszyscy wiemy, że problem aborcji istnieje. Zgodnie z prawem i zgodnie z moralnością ludzką aborcja jest nielegalna i zła. Przecież nie można określać dobrym przerwania życia nienarodzonego dziecka. Życie dziecka powinno podlegać ochronie, zawsze i wszędzie. Prawo jednak pozostawia furtkę pozwalającą na legalną aborcję. Wyjątkami takimi pozwalającymi na aborcję są między innymi: bezpośrednie zagrożenie zdrowia czy też życia kobiety w ciąży, a także wykrycie poważnych wad genetycznych dziecka, które nie dają mu szansy na życie po narodzinach. Pamiętać trzeba jednak, że samodzielna decyzja o aborcji z powodu młodego wieku, niezadowolenia czy innego widzimisię nie jest legalna.

Nie chcemy tutaj popierać ani zwolenników, ani przeciwników aborcji i nie chcemy też pouczać kobiet, które mogły wcześniej pomyśleć o zabezpieczeniu się przed zajściem w ciążę.

You may also like...