Ciąża oraz wizyty kontrolne u ginekologa

Chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że ciąża jest okresem uznawanym przez kobiety nie tylko za piękny, ale też bardzo ważny. W tym okresie kobieta praktycznie po raz pierwszy myśli nie tylko o sobie i swoim zdrowiu, ale też przede wszystkim o zdrowiu swojego dziecka, które rośnie pod jej serce. I to właśnie z uwagi na dobro tego malucha należy pamiętać o systematycznych wizytach u ginekologa, który stale kontrolować powinien ciążę i rozwój dziecka. Ważne tu jest nie tylko systematyka, ale też odpowiednio wczesne udanie się na pierwszą wizytę u ginekologa, w czasie której dojść powinno do podstawowych konsultacji. Pamiętaj, że wszelkie choroby Twojego ciała mogą bardzo mocno wpłynąć na rozwój Twojego dziecka, przez co o wszystkim porozmawiać powinnaś ze swoim ginekologiem w jak najkrótszym czasie od momentu zajścia w ciążę.

W naszej ocenie najrozsądniej jest umówić się na pierwszą wizytę u ginekologa w ciąży jak najszybciej po zrobieniu testu ciążowego wskazującego pozytywny wynik. Tego typu wizyta będzie przy okazji doskonałym sposobem na potwierdzenie ciąży. Dodatkowo szybko założysz książkę ciąży, a lekarz wypisze Ci zlecenia i skierowania na serię niezbędnych badań, które pokażą jak Twój organizm radzi sobie z ciążą. W czasie takiej kontrolnej wizyty lekarz dokładnie określi kiedy powinna odbyć się wizyta kolejna, w czasie której dojdzie już do dokładniejszego monitorowania ciąży.

Jeśli z jakiejś przyczyny nie chcesz udać się do lekarza ginekologa w celu potwierdzenia zajścia w ciążę to musisz pamiętać o tym, że koniecznie musisz zrobić to najpóźniej do momentu zakończenia pierwszego trymestru, przy czym powinno zrobić się to przed 10 tygodniem ciąży, jeśli chce się dostać becikowe. Pamiętaj, że wczesne badania przeprowadzone u ginekologa pozwolą nie tylko na szybką diagnozę, ale też szybkie i skuteczne wyeliminowanie ewentualnych problemów, jakimi mogą być na przykład ciąża pozamaciczna czy nieodpowiedni poziom witamin w Twoim organizmie.

Nie zwlekaj więc z wizytą kontrolą u ginekologa, ale zdecyduj się na nią jak najszybciej mając świadomość, że w ten sposób pomagasz swojemu dziecku w uniknięciu różnego rodzaju chorób i problemów, które mogą stanąć naprzeciwko niego już na początku jego życia.

You may also like...