Czy picie kawy w ciąży jest bezpieczne?

Trzeba przyznać, że spora ilość dorosłych osób traktuje kawę jako obowiązkowy napój pojawiający się w ich życiu. Jedni lubią kawę z mlekiem, inni espresso, a jeszcze inni kawę rozpuszczalną z cukrem lub bez. Fakty są jednak takie, że w trakcie ciąży każdy dba o to, aby dziecko miało jak najlepsze warunki do rozwoju. I tutaj pojawia się często pytanie odnośnie tego czy picie kawy w ciąży jest bezpieczne i zdrowe dla dziecka. Trafiłaś tutaj pewnie szukając tego typu informacji i za chwilę dowiesz się czy w czasie ciąży dla dobra dziecka zmuszona będziesz do rzucenia picia swojego ulubionego napoju.

Już na początku chcemy Cię uspokoić informując Cię, że w czasie ciąży nie trzeba całkowicie rezygnować z picia kawy, niestety trzeba jednak pomyśleć o tym, aby kawę znacząco ograniczyć. Musisz wiedzieć, że w organizmie człowieka zdrowego kawa utrzymuje się około czterech godzin. W przypadku kobiet w stanie błogosławionym okres ten znacznie się wydłuża, w efekcie czego kobiety w ciąży mogą mieć podniesione ciśnienie, bardziej podrażniony żołądek czy zgagę. Dodatkowo musisz wiedzieć, że wypicie kawy działa bardzo moczopędnie, przez co z organizmu kobiety w ciąży łatwo wypłukać można magnez i wapń, które potrzebne są dziecku, a ich niedobór często odczuwalny jest nawet przez kobiety, które kawy w ciąży nie piją. Dokładając do tego fakt, że kawa obciążą żołądek, z czym organizm rozwijającego się dopiero dziecka może sobie nie radzić co z kolei przekłada się na zahamowanie rozwoju hormonu wzrostu mamy jasną informację, że kawa z pewnością nie jest w ciąży w pełni bezpieczna.

Analizując powyższe informacje łatwo dojść do wniosku, że kawa może i nie jest zakazana, ale w ciąży zdecydowanie powinno się ją ograniczyć, a być może całkiem z niej zrezygnować. Zamiast picia kawy można pomyśleć o piciu kawy zbożowej, która nie tylko ma dobry smak, ale dostarcza nam też cała masę witamin i magnezu, który potrzebny jest młodej mamie i małemu dziecku. Innym rozwiązaniem jest wypijanie kawy bezkofeinowej.

Jeśli już musisz pić kawę tradycyjną, to staraj się dolewać do niej mleka, aby zmniejszyć jej kwasowość. Pamiętaj przy tym, że kawa z ekspresu jest zdrowsza, bo nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, dodatkowo w przeciwieństwie do kaw rozpuszczalnych jest ona mniej skoncentrowana.

You may also like...