Czy da się zamówić dietetyczną pizzę?

Wiele osób tak bardzo przepada za pizzą, że to właśnie przez nią bardzo trudno jest im wytrwać dłużej na jakiejkolwiek diecie. Początkowo nie zwracają uwagi na hasła takie jak: zrób pizzę w Bydgoszczy -> https://www.pizzadalmacja.pl, ale im dłużej opierają swoje dzienne jadłospisy na niskokalorycznych i odchudzonych daniach, tym bardziej zaczynają tęsknić do puszystego placka pokrytego dwoma warstwami żółtego sera. A po co dodawać sobie tych dodatkowych kalorii, skoro spokojnie można zamówić odchudzoną wersję pizzy. Nawet na diecie sprawdzi się ona doskonale.

Jako że w dzisiejszych czasach zdrowe odżywianie jest po prostu na topie, lokale gastronomiczne starają się wychodzić na przeciw potrzebom osób przebywających na diecie. Nie robią tego wcale z powodu swojego dobrego serca czy przyjaznych intencji. Chcą po prostu zarabiać i zdobywać nowych klientów, dlatego dodają do swoich menu odchudzone pozycje i tworzą pizze na spodach pełnoziarnistych, wykonywanych z mąki żytniej lub razowej. Taki piszepis na pizzę może mieć nawet o kilkaset kalorii mniej! Warto też zainteresować się dodatkami, jakimi pokrywają ją kucharze. Klient sam je przecież wybiera. Przeważnie sięga po bardzo tłuste salami, kiepskiej jakości szynkę lub inne mięsne dodatki. Najlepiej natomiast całkowicie z nich zrezygnować i albo zdecydować się na zamówienie pizzy klasycznej z samym serem, albo uzupełnić ją jedynie warzywnymi elementami. Kaloryczność pizzy może też zależeć od sposobu podania dania. Jeśli ktoś pokrywa je niemalże całym opakowaniem sosu czosnkowego, nie może liczyć na to, że po takim posiłku w ogóle nie przytyje. Sosy tworzone są bowiem z tłustego majonezu, który w jednej łyżeczce ma ponad sto kalorii. Najlepiej nauczyć się jeść pizze całkowicie bez nich.

Prawdziwe smaczne włoskie jedzenie nie jest wbrew pozorom jakoś strasznie kaloryczne i tłuste. To my sprawiliśmy, że nasze polskie pizze kompletnie nie sprawdzają się na diecie. Sami dodajemy do nich przecież liczne mięsne dodatki i tłuste sosy, przez które nasza waga cały czas idzie w górę.

You may also like...