Dla miłośników pizzy w Kielcach

Zawitaliście do Kielc, pięknego miasta w Małopolsce. Przejdziecie się może po zielonym parku miejskim i nakarmicie tamtejsze kaczki. Zawitacie na głównym deptaku miasta czyli ulicy Sienkiewicza, która latem zachwyca ilością zieleni. Taki spacer z pewnością wzmocni wasz apetyt. Warto rozejrzeć się za tradycyjnymi potrawami jak na przykład soczewioki, czy chrzanica. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany taką kuchnią to odwiedzając Kielce zjedz dobrą pizzę. Ale gdzie to zrobić?

Prawie w samym centrum miasta na ulicy Piotrkowskiej znajdziemy pizzerię „Kilo mąki”, która cieszy się dużą popularnością i zbiera wiele pochlebnych opinii wśród swoich klientów. Oferują tam dwa rozmiary ciasta i bardzo duży wybór smaków. Ponadto warto zapytać o pizzę „Etnico” ponieważ co miesiąc otrzymamy inną ciekawą jej wersję.

Jaka jeszcze pizzeria w Kielcach jest warta polecenia? Zapewne równie dobre włoskie specjały podadzą nam w „Pizzy Pod Trójką” ulokowanej przy ulicy Henryka Sienkiewicza. Lokal nie jest dużych rozmiarów, ale pyszna pizza nam to wynagrodzi. W menu znajdziemy takie oryginalności jak pizza „boczek z żurawiną” czy „serowa” zawierającą aż cztery jego rodzaje. Poza tym latem dostępny jest tam ogródek na świeżym powietrzu w którym znajdziemy też plac zabaw dla dzieci. W związku z tym miejsce to jest doskonałą opcją dla rodzin.

Jeśli myślimy sobie -pizza w Kielcach- musimy odwiedzić również lokal „MaxiPizza” przy ulicy Słonecznej. Znajdziemy tam naprawdę ogromny wybór tego włoskiego specjału. Dla miłośników słodkości- z ananasem oraz brzoskwiniami. Wielbiciele warzyw dostaną pizzę wegetariańską a miłośnicy gyrosa i mozzarelli pizzę Arabską. Jeśli jeszcze wam mało to pizzeria oferuje również duży wybór burgerów, makaronów, sałatek czy zup.

Jak widzicie Kielce oferują nam naprawdę duży wybór lokalów dla wielbicieli włoskiego przysmaku jakim jest pizza. Gdy będziecie tylko przez to miasto przejeżdżać to koniecznie zatrzymajcie się w pizzerii „Roadway” ulokowanej przy drodze krajowej nr 73. Główną zaletą tego miejsca jest to, że otrzymamy tam pizzę prosto z prawdziwego włoskiego pieca opalanego drewnem. Dla koneserów tego przysmaku będzie to na pewno ogromną zaletą, a oprócz pysznego jedzenia możemy również przenocować po ciężkiej podróży w tamtejszym hotelu.

You may also like...