Czy dzieci mogą jeść sushi?

Dla niektórych z nas sushi wydaje się być daniem bardzo egzotycznym. Niektórzy pewnie wciąż go nie jedli i niech mi wierzą, że nie wiedzą co tracą. Dziś, chcąc nieco zachęcić ich do przetestowania sushi chcemy wyjaśnić Wam czy i kiedy dzieci mogą jeść sushi.

Sprawa jest prosta. Dzieci mogą jeść sushi, ale pod warunkiem, że zostanie one przygotowane w odpowiedni sposób i z odpowiedniej ryby. Przykładowo dzieciaki nie powinny jeść sushi, które zostało przygotowane z użyciem wasabi, które jest dla nich za ostre. Druga sprawa to kwestia ryb. Przygotowując sushi lub planując zamówienie w restauracji musisz zadbać o to, aby zostało ono zrobione z ryb, które nie są obciążone metalami ciężkimi. Są one bowiem dla dziecka niebezpieczne i mogą spowodować nie tylko ból brzucha, ale nawet zatrucie i to dość poważne.

Pamiętaj, że sushi w swoim założeniu jest bardzo zdrowe. Dostarcza dziecku energię, białko i kwasy omega-3. Warto więc się do niego przekonać chociażby z uwagi na to, że może być świetną drogą do wprowadzeniu dziecku do diety ryby, której w tradycyjnej formie może nie jeść tak chętnie jak w przypadku sushi.

Źródło: https://www.kanpai.com.pl/

You may also like...