Kiedy brzuch ciążowy staje się widoczny?

Każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że okres ciąży jest dla niej bardzo wyjątkowy. Wiąże się on z niecierpliwym wyczekiwaniem na nowego członka rodziny, który stanie się naszym oczkiem w głowie i sprawi, że nie będziemy żyli już sami. Część kobiet odczuwa mocną potrzebę tego, aby ich brzuszek ciążowy stał się widoczny, z niepokojem wyczekują one momentu, w którym brzuszek pojawi się i będzie widoczny dla wszystkich ludzi, którzy będą mogli dowiedzieć się o ich szczęściu. Jeśli mijają kolejne dni Twojej ciąży, a Ty ciągle nie masz widocznego brzuszka, to już za chwilę dowiesz się kiedy brzuch ciążowy przyszłej mamy zaczyna rosnąć i być widoczny.

 

Pewnie domyśliłaś się już, że w przypadku ciążowego brzuszka u każdej kobiety jest nieco inaczej. Z tego też powodu nie da się jednoznacznie określić, kiedy moment uwidocznienia się brzuszka powinien nastąpić. Zależy to od figury kobiety, budowy jej ciała, a także tego ile razy była wcześniej w ciąży. Przykładowo kobieta, która w ciąży jest po raz pierwszy powiększaniem się brzuszka cieszyć będzie się nieco później niż ta, która w ciąży jest po raz kolejny. To za sprawą tego, że ta druga ma już naciągniętą wcześniej macicę, która szybciej przystosowuje się do rosnącego w niej dziecka. Jeśli chodzi o mamy, które w ciąży są po raz pierwszy, to w ich przypadku ciąża widoczna szybciej będzie wtedy, gdy są one szczupłe, niskie i drobne.

To wszystko to jednak teoria. Praktycznie można powiedzieć, że brzuch u kobiety w ciąży staje się widoczny pomiędzy 12 a 24 tygodniem ciąży. Fakt jest więc taki, że dzieje się to w okolicach 4 miesiąca ciąży. To właśnie wtedy dochodzi do szybkiego powiększania się macicy, która przygotowuje się do tego, że zwiększać będą się rozmiary znajdującego się w niej człowieka. Nie da się jednak ukryć, że i od tej zasady mamy wyjątki w postaci mam, które i wtedy mają niewidoczny brzuch. Nie wolno się tym jednak przejmować, a to dlatego, że z biegiem czasu brzuszek z pewnością będzie bardziej widoczny i każda z mam zdąży się nim jeszcze nacieszyć.

Jeśli jednak pomimo upływających tygodni ciąży Twój brzuszek nie rośnie, a Ty masz wątpliwości, czy wszystko jest w porządku, to nie wahaj się, tylko udaj się do ginekologa, który sprawdzi jak rozwija się rosnące w Tobie dziecko.

You may also like...