Aktywnie po zdrowie

Data publikacji: 2016-03-19
Autor: Zespół Szkół w Przykonie Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Przykonie

W Szkole Podstawowej w Przykonie ogromny nacisk kładzie się na tematykę związaną ze zdrowiem. Szkoła realizuje wiele programów, m.in. "Mały Mistrz" i w dalszym ciągu poszukuje nowych rozwiązań problemów wynikających z nieprawidłowego trybu życia. W związku z tym uczniowie klasy IIc  zgłosili swój udział w ogólnopolskim projekcie "Zdrowo jem, więc wiem”. Jest to projekt konkursowy realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie”.  Ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Warunkiem oceny działań przez jury konkursowe jest wysłanie raportu z realizacji zadań: Zadanie 1 - Lekcja: Ruch to zdrowie; Zadanie 2 - Konkurs: Order Miłośnika Sportu; Zadanie 3 - Konkurs: Strefa aktywności - klasowy turniej sportowy; Zadanie 4 - Promocja podjętych działań w szkole; Zadanie 5 - Forum: Aktywność ruchowa - ważny element zdrowia i rozwoju dziecka.

Dotychczas w ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie zrealizowali lekcję pt. „Ruch to zdrowie”. Podczas zajęć nie tylko dobrze się bawili ale również ćwiczyli umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 100. Wzięli też udział w turnieju sportowym, na który zaprosili uczniów z klasy IIb. W ramach turnieju zostały przeprowadzone konkurencje sportowe, które dzieci same zaproponowały podczas wykonywania i opisywania prac plastycznych. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni „Orderami Miłośników Sportu” wykonanymi przez uczniów klasy IIc.

„Zdrowe Przykoniaki”- bo tak nazywa się nasz konkursowy zespół, doskonale wiedzą jak ważna jest aktywność fizyczna i jaki wpływ ma ruch na rozwój, sylwetkę i zdrowie.

ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.