"Nocka w szkole" na sportowo

Data publikacji: 2016-03-24
Autor: Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku

"Mali Mistrzowie" z kl.Ia i IIa SPS nr 6 w Ełku nie zasypiają

„Mali Mistrzowie” ze SPS nr 6 w Ełku trenują również nocą.  Dnia 11 marca 2016r o godz 17.00 klasa ia i IIa spotkały się w szkole na wspólne spędzenie nocki na sportowo. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszymi "sypialniami" były sale lekcyjne.
Celem naszego spotkania było spędzenie nocki na sportowo, bez komputera i telewizora, integracja dzieci, umacnianie więzi, samodzielność, wspólna zabawa, wzajemna pomoc i współpraca. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikają wszelkie spory. Dzieci dostrzegły, że przy wykonaniu trudnego zadania potrzebna jest wzajemna współpraca, a rywalizacja sportowa jeżeli jest uczciwa staje się przyjemnością.
Poznały inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu. Były też współorganizatorami dobrej, sportowej zabawy. Spędzenie nocy poza domem na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne.
Podczas „nocki w szkole” dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach, toaleta wieczorna, poranna gimnastyka pomogły traktować szkołę jak drugi dom. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić czas zdrowo i sportowo.
Program „Nocki w szkole”  to wspólne spożywanie kolacji, zawody sportowe, nauka tańców, nocne podchody, piżama party, bitwa na poduszki, bajka na dobranoc, samodzielnie przygotowane śniadanie, gry i zabawy ruchowe w sali sportowej.
Wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły, niezawodnym rodzicom za pomoc w realizacji zadań, a „Małym Mistrzom”  gratulujemy sportowej postawy i życzymy dużo  sukcesów!

Wych kl. Ia    G.Syrwid-Paszkowska,

Wych kl. IIa   G.Sacharzewska,

ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.