Zdobywamy sprawność turysty

Data publikacji: 2016-11-14
Autor: Szkoła Podstawowa im.ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej

Małopolski Szlak Architektury Drewnianej

     Po przeprowadzeniu testów jesiennych w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas II przystąpili do zdobywania sprawności turysty. Zapoznali się z przewodnikami oraz mapą turystyczną przedstawiającą "Gminę Limanowa". Dowiedzieli się, że przez Pisarzową, Męcinę oraz Chomranice ( sąsiadujące ze sobą miejscowości) biegnie Szlak Architektury Drewnianej obejmujący zabytkowe kościoły. Nic więc dziwnego, że pierwsze kroki, kroki turysty, skierowane zostały do kościoła św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej. Warto wiedzieć, że ten niewielki, drewniany kościół zbudowano w 1713 roku, wykorzystując elementy wcześniejszej, gotyckiej świątyni z 1478 roku. W 1978 roku podniesiono i poszerzono dolną część, a do wieży dobudowano trzecią kondygnację. Nie sposób w paru zdaniach opisać całego piękna wnętrza kościoła. Dlatego też trzeba tu koniecznie przyjechać i przekonać się samemu. Zapraszamy.
    Na placu kościelnym wnikliwe oczy małych turystów zobaczyły pomniki przyrody. Okazały dąb i lipy przyciągały uwagę i wzrok każdego uważnego ucznia. Dzieci miały również okazję wyznaczyć w terenie kierunek północny, nie tylko za pomocą kompasu, ale także mchu porastającego pnie drzew rosnących wokół kościoła.
   Zajęcia te przyniosły drugoklasistom wiele satysfakcji oraz wzbogaciły ich wiedzę na temat miejscowości, w której mieszkają.
ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.