Tydzień Zdrowia

Data publikacji: 2016-11-14
Autor: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

Tydzień Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach


Od poniedziałku 7 listopada do 10 listopada 2016 roku w naszej szkole zorganizowany został Tydzień Zdrowia. Celem tego przedsięwzięcia była zarówno promocja zdrowego stylu życia, propagowanie postaw prozdrowotnych jak i integracja środowiska szkolnego, wzajemna współpraca oraz dobra zabawa. W realizacje tych działań włączyła się cała społeczność szkolna: zespół do spraw promocji zdrowia, nauczyciele, uczniowie, pielęgniarka szkolna oraz rodzice.

Każdy dzień miał przypisany swój kolor: poniedziałek czerwony, wtorek zielony, środa pomarańczowy, a czwartek żółty. W tych dniach przynosiliśmy warzywa i owoce odpowiedniego koloru, które później wspólnie na przerwach omawialiśmy i spożywaliśmy je podczas zdrowego śniadania. Każdego dnia tańczyliśmy i śpiewaliśmy, aby nie zapomnieć, że sport to zdrowie. We wtorek klasy 0-3 wzięły udział w programie „Śniadanie Daje Moc”. Wspólnie z rodzicami każda klasa przygotowała zdrowe śniadanie. W czwartek odbyły się „Kuchenne rewolucje”. Zadaniem każdej z klas było wykonanie zdrowych potraw: sałatek, kanapek, koreczków i innych smakołyków. Na korytarzach szkolnych pojawiły się pięknie udekorowane, kolorowe bufety sałatkowo – kanapkowe.

ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.