Spotkanie z Rafałem Omelko – lekkoatletą i olimpijczykiem

Data publikacji: 2016-11-27
Autor: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy

20 października 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy gościł polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 metrów oraz sztafecie 4x400 m, brązowy medalista Mistrzostw Europy, olimpijczyk Rafał Omelko.

Na spotkanie na sali gimnastycznej udały się wszystkie klasy II i III. Sportowiec opowiadał o swojej karierze oraz o programie „Mały Mistrz’, którego jest ambasadorem.

Dzieci ubrane w biało-czerwone stroje kibica miały niesamowitą okazję spotkać się z wielkim mistrzem sportu, zadać mu nurtujące pytania, a także zobaczyć medale, których Rafał Omelko ma imponującą kolekcję. Dużą atrakcją były pamiątkowe zdjęcia i podpisywanie autografów.

Był też czas, aby poćwiczyć z Naszym Mistrzem. Pan Rafał poprowadził lekcję lekkoatletyki w klasie III b pod opieką p. Anny Worobiec. Na początku była rozgrzewka, a następnie uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia lekkoatletyczne, które będzie można wykorzystywać na lekcjach wychowania fizycznego.

Dzięki temu spotkaniu dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że sport jest bardzo ważny dla zdrowia, a wytrwałość w dążeniu do celu doprowadza do osiągnięcia mistrzostwa.

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.