Kręgle

Data publikacji: 2016-12-05
Autor: Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi im I Armii Wojska Polskiego

Spotkanie z dyscypliną nieolimpijską - Kręgle

2 grudnia 2016 roku klasa 1b zapoznała się z jedną z dyscyplin The World Games 2017 – dyscypliną nieolimpijską z grupy sportów precyzyjnych - KRĘGLAMI.

Odwiedziliśmy Kręgielnie SkyBowling we Wrocławiu. Kręgle to bardzo popularna dyscyplina, którą wiele osób uprawia rekreacyjnie. W Polsce zyskały w ostatnich latach na popularności i coraz więcej osób w ten sposób spędza wolny czas. Gra polega na strąceniu kulą dziesięciu kręgli ustawionych w trójkąt, a zadaniem gracza jest strącenie wszystkich kręgli za jednym zamachem. Gra składa się z dziesięciu rund, tak zwanych ramek dla każdego gracza. Na początku każdej rundy piny (kręgle) są ponownie ustawiane. W każdej kolejce gracz ma dwa rzuty. Runda kończy się gdy zawodnik strąci wszystkie piny, bądź skończą mu się rzuty.

Pierwszoklasiści z ogromnym zapałem uczyli się trzymania kuli, sposobu podejścia do toru i w końcu właściwego trafiania w sam środek piramidy z kręgli.

Wszystkim udało się zdobyć umówione 50 punktów, a Mistrzami zawodów zostali Jakub Szymański z wynikiem 113 i Marcel Dębicki z wynikiem 111 punkty.

Klasa 1b miała tez okazje poznać Mistrza - Tomasza Janickiego. Pan Tomasz jest Mistrzem Polski w parach, Mistrzem Polski w trójkach, brązowym medalistą indywidualnych Mistrzostw Polski, Mistrzem i Wicemistrzem Polski w rozgrywkach drużynowych, jest też laureatem Grand Prix i szczyci się wieloma innymi tytułami. 

Pan Tomasz pokazał nam swoje Puchary i pozwolił sfotografować się z trofeami. 

ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.