Mistrzowie z IIb - edukują się o zdrowiu i bezpieczeństwie.

Data publikacji: 2016-12-15
Autor: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu

Mali Mistrzowie z IIb, zdobyli certyfikaty, potwierdzające zdobyte wiadomości i umiejetności z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa.

W grudniu, nasi uczniowie z klasy IIb, zakończyli i zdobyli certyfikaty potwierdzające ich udział w dwu programach edukacyjnych.

Program ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, który wspiera inicjatywę poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Program obejmuje również treści związane z przydatną dla dziecka tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności - na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. Celem Puchatkowego programu jest więc, uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy, lub korzystania z Internetu.

 Efektem podjętych działań było rozwiązanie ,,Testu bezpieczeństwa 2016”, którego celem jest podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką maluch może się spotkać. Dzieci zdobywały tę wiedzę na zajęciach, organizowanych w szkole ,która przystąpiła do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

 

Ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę”, to program edukacyjny, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzanie. Działania podjęte w ramach programu pomogą ukształtować prawidłowe nawyki żywieniowe uczniów, a także nauczą najmłodszych konsumentów świadomego korzystania z naturalnych zasobów wodnych oraz dbania o nie.

 Koordynatorem obu programów w SP2, jest Wanda Czarnota, która przeprowadziła zajęcia

 

ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.