Mikołajkowym Turnieju Sportowym,

Data publikacji: 2016-12-18
Autor: Szkoła Podstawowa w Niwiskach

Mikołajkowym Turnieju Sportowym,

 Dzieci i rodzice ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Niwiskach mieli okazję uczestniczyć w Mikołajkowym Turnieju Sportowym, który odbył się w sobotę, 3 grudnia br.  na miejscowej sali gimnastycznej.

Ubrani w czerwone czapki uczestnicy zjawili się na linii startu o godz. 10.00, przywitani przez uginającego się pod ciężarem prezentów Mikołaja. Przy wtórze świątecznej muzyki i głośnym dopingu publiczności rozpoczęły się sportowe zmagania na wesoło. W konkurencjach rodzce z dziećmi  wspólnie ze swymi pociechami, ścigali się w zaprzęgach reniferów, pokonywali slalomem wyznaczoną trasę z balonikami między biodrami, rzucali na odległość piłką lekarską, naśladowali skoki kangurów i starali się zebrać jak najwięcej latających w powietrzu śnieżynek. Trochę starsi uczniowie  podzieleni na drużyny malowali portret Mikołaja, na tekturowej krze „płynęli” przez lodowy ocean, imitując pełzającego węża, połączeni choinkowym łańcuchem, przemieszczali się między przeszkodami do celu, popisywali się zręcznością podczas prowadzenia unihokejowego krążka i podawania sobie piłki ze skłonu. Wiele uśmiechu dostarczył także wyścig raków, czyli bieg tyłem do mety. W przerwach między konkurencjami można było nauczyć się tańca zwanego „belgijką”., podążać w mikołajkowym pociągu. A także tańcząc w rytmach świątecznych nut. Zwycięzcy i ci, którym zabrakło trochę szczęścia, otrzymali z rąk Mikołaja upominki i słodkości. Bardziej niż wynik sportowy liczyła się w tym dniu dobra zabawa i przyjemność sprawiona dzieciom.

ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.