ZDOBYWAMY SPRAWNOŚCI MAŁEGO MISTRZA . . .

Data publikacji: 2016-12-20
Autor: Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie

ZDOBYWAMY SPRAWNOŚCI MAŁEGO MISTRZA . . .

Od początku roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klasy I A Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie zdobywają kolejne sprawności w ramach programu Mały Mistrz.
We wrześniu jednak młodzi sportowcy pokonali wszystkie próby sprawnościowe, czyli zwis na drążku, bieg wahadłowy i marszobieg w terenie naturalnym. Każdy pierwszoklasista w poszczególnych testach sprawnościowych dawał z siebie wszystko tak, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.
Na przełomie września i października uczniowie klasy I A zdobywali sprawność TURYSTY. Uczestniczyli wówczas w grach i zabawach rekreacyjno-sportowych z wykorzystaniem warunków naturalnych najbliższej okolicy szkoły. Poznawali także atrakcje turystyczne naszego regionu w czasie organizowanych wycieczek i rajdów pieszych.
W październiku i listopadzie nasi sportowcy zmierzyli się z nową dla nich dyscypliną - a mianowicie poznawali elementy piłki ręcznej. Wówczas omawiali walory rekreacyjne piłki ręcznej. Uczyli się kozłowania piłki, chwytu i podania piłki do partnera oraz rzutu jednorącz z miejsca. Doskonalili także poznane elementy techniczne w grach i zabawach. Aktywne uczestnictwo w zajęciach i duże zaangażowanie pozwoliło zdobyć uczniom klasy I A sprawność PIŁKARZA RĘCZNEGO. Gratulacje !!!
ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.