Poznajemy ciekawe dyscypliny

Data publikacji: 2016-12-21
Autor: Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi im I Armii Wojska Polskiego

Poznajemy ciekawe dyscypliny sportowe

Uczniowie klasy I b rozwijają swoje umiejętności i koordynacje, ale także poznają nowe dyscypliny sportowe. Mamy nadzieję, ze swoim zaangażowaniem i ciekawością zarazimy także rodziców.

Dwukrotnie odwiedziliśmy Centrum Sportowe Hasta la Vista.

Z okazji Mikołajek, czyli 6 grudnia 2016 uczyliśmy się gry w SQUASH. Gra ta polega na odbijaniu piłki o ścianę w wyznaczonym polu ograniczonym liniami. Początki gry związane są z Anglią, a brytyjscy zawodnicy do dziś stanowią światową czołówkę. Obecnie sport ten uprawiany jest w 153 krajach. W Polsce pojawił się ok. 10 lat temu i szybko zyskuje coraz większe grono zwolenników.

13 grudnia 2016 uczyliśmy się grać w BADMINTONA. Nazwa tej gry pochodzi od nazwy angielskiej posiadłości VIII księcia Beaufort, która nazywała się właśnie Badminton. To tam około roku 1870 odbył się pierwszy pokaz gry opartej na podbijaniu rakietką lotki wykonanej z korka i piór z zastosowaniem reguł zbliżonych do współczesnych. Olimpijska kariera badmintona rozpoczęła się w roku 1988 na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Seulu. Badminton bardzo szybko stał się modny i już na Igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku włączono go do programu jako dyscyplinę medalową.

Bardzo podobały nam się zajęcia w Centrum Sportowym, wiele się nauczyliśmy i spróbujemy zachęcić rodziców do wspólnej gry.
Uczniowie klasy 1 z wychowawcami
ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.