Nasze kreskówki.

Data publikacji: 2017-01-02
Autor: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie

Warsztaty filmu animowanego

Możliwość nagrania swojej własnej kreskówki, poznanie tajników produkcji filmów animowanych, mnóstwo zabawy, śmiechu, ale także duża dawka interesującej wiedzy.

 

W środę 9.11.2016 r.  w klasie nr 16 uczniowie 3C wraz z wychowawcą, p.  Grażyną Mak przeniosły się w świat bajek, kreskówek, filmów animowanych. „Szesnastka” zmieniła się ze zwykłej klasy z tablicą w mini studio montażowe. Uczniowie mieli za zadanie za pomocą plasteliny stworzyć wymyślone przez siebie postaci, następnie nagrywane były krótkometrażowe filmiki w których główną rolę odgrywały plastelinowe stworki. Młodzi montażyści byli zafascynowani, zdziwiło ich przede wszystkim to, ile pracy i trudu trzeba poświęcić, aby nagrać film animowany. Dzieci były bardzo zainteresowane, z wielką pasją uczestniczyły w zajęciach, poznały zasady tworzenia animacji, naukę obsługi specjalnej aplikacji, przygotowały scenografię, scenariusz, bohaterów, nagrały film, same je zmontowały i opublikowały,   w związku z dużym  zainteresowaniem i sukcesem zajęć w marcu i w kwietniu odbędą się kolejne warsztaty –  Dzieci nagrały takie filmy jak: Zwierzęta, Nexo, Pimpuś i Pusia, Przygody Jasia w szkole, Zycie w kosmosie, Szalone zwierzęta na łące. Można je oglądnąć na stronie internetowej www.eduempiria.pl

ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.