SIATKÓWKA I SANECZKARSTWO - TO LUBIMY !!!

Data publikacji: 2017-02-10
Autor: Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie

SIATKÓWKA I SANECZKARSTWO - TO LUBIMY !!!

Na przełomie grudnia i stycznia „Mali Mistrzowie” z klasy I B Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie zdobywali odznakę siatkarza. Uczyli się przyjmowania prawidłowej postawy siatkarskiej oraz sposobów poruszania się po boisku. Wykonywali ćwiczenia przygotowujące do odbicia piłki sposobem górnym. Uczestniczyli także w organizowanych grach i zabawach z piłką, doskonalących poznane umiejętności techniczne z zakresu siatkówki. Aktywne uczestnictwo w zajęciach i duże zaangażowanie pozwoliło zdobyć uczniom klas I sprawność siatkarza.

Korzystając z pięknej zimowej aury dzieci w czasie zajęć na śniegu zdobyły sprawność saneczkarza. Wzięły udział w kuligu połączonym z zabawami na śniegu, wyścigami saneczkarskimi, ćwiczeniami gimnastycznymi. Zajęcia te były dla uczniów dużą przyjemnością, a jednocześnie dawały okazję do kształtowania umiejętności współpracy w grupach, przestrzegania reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej, umiejętności dostosowania ubioru do panujących warunków atmosferycznych, do radzenia sobie z przeciwnościami w trudnych warunkach pogodowych. Zabawy na śniegu niosą dla zdrowia dzieci wiele korzyści, wzmacniają tężyznę fizyczną oraz naturalna odporność. Są okazją do wyrażania nieskrępowanej ekspresji ruchowej.

ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.