Projekt ,,W zdrowym ciele zdrowy duch” wśród ,,Małych Mistrzów" z IIb.

Data publikacji: 2017-03-15
Autor: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu

W marcu br. uczniowie klasy II a i II b, rozpoczęli realizację zadań wynikających z działań edukacyjnych związanych z promowaniem zdrowego stylu życia pod hasłem: ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”!

W wyniku realizowanych zadań wynikających z projektu, uczniowie poszerzą swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania się, roli warzyw i owoców w codziennej diecie, jak również poznają szkodliwość popularnych przekąsek oraz napojów zawierających niezdrowe składniki oraz cukier. Częściej niż dotychczas, w sytuacjach wyboru sięgną po zdrowe produkty. Ponieważ uczniowie ci realizują, już drugi rok, projekt zajęć sportowych ,,Mały Mistrz”, więc doskonale wiedzą jakie zalety ma aktywny styl życia oraz uprawianie różnych sportów.

Dodatkowo dzieci uczestniczą w programie ,,Wybieram wodę”, wiec też są w pełni świadome jej roli w nawadnianiu naszego organizmu. Wspaniałe zajęcia zakończyły się przypomnieniem:  Czym jest piramida zdrowego żywienia?

Kolejnym etapem, realizowanego przedsięwzięcia, był rodzinny wyjazd na lodowisko do Łagowa. W sportowy sposób, dzieci wraz ze swoimi rodzicami, 15 marca przekonali się co znaczy powiedzenie ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”!

ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.