Lekcja z Mistrzem Panem Piotrem Grudniem.

Data publikacji: 2017-03-26
Autor: Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu

Przygotowania do zdobycia sprawności tenisisty stołowego.

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu  (z klas: I a, I b, II b i II d) mieli fantastyczną lekcję tenisa stołowego.

Dnia 24.03.2017 gościliśmy paraolimpijczyka – Pana Piotra Grudnia - medalistę letnich igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy, a jednocześnie wujka jednego z uczniów klasy II b - Michała Tryniszewskiego. Pan Piotr Grudzień przybył do naszej szkoły na zaproszenie nauczycielek realizujących program Mały Mistrz – Pani Jadwigi Zborowskiej i Pani Moniki Maciaszek-Zdunek.

Nasz gość opowiedział nam o swoich sukcesach, porażkach, ciężkiej pracy i  szlifowaniu charakteru. Pochwalił się medalami. Podpowiedział, co robić, by zostać zdyscyplinowanym i wzorowym sportowcem. Przeprowadził fantastyczne zajęcia tenisa stołowego. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zagrania z Mistrzem. Pan Piotr uczył, jak fachowo trzymać rakietkę i jak odbijać piłeczkę. Mówił nam, że nie wystarczy sam talent, aby zostać mistrzem sportu. Tylko żmudny i systematyczny trening czyni mistrza!  Na zakończenia pan Piotr Grudzień rozdał wszystkim autografy ze swoim zdjęciem i obejrzał występ wokalno-taneczny uczniów naszej szkoły.

Nasz gość zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Mistrz paraolimpijski prywatnie jest bardzo sympatycznym, kontaktowym człowiekiem i jak rzadko kto, potrafił zjednać sobie wszystkie dzieci, które z entuzjazmem zadawały mu szereg nurtujących je pytań. Mamy nadzieję, że tak świetnie rozpoczęta współpraca, przyniesie nam i naszemu Mistrzowi wiele satysfakcji i przyjemności oraz zachęci naszych uczniów do próbowania swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych.  

Monika Maciaszek-Zdunek, Jadwiga Zborowska

Piotr Grudzień jest zawodnikiem klubu sportowego Start Zielona Góra, studentem socjologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest członkiem kadry narodowej i paraolimpijskiej mężczyzn w Polsce w tenisie stołowym; uczestnikiem letnich igrzysk paraolimpijskich. W Pekinie w 2008 wywalczył srebrny medal w grze pojedynczej, w Londynie w 2012 zdobył w grze drużynowej złoty medal, w Rio de Janeiro zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej i drużynowej.  

Źródło: www.wikipedia.pl

ZDJĘCIA

Projekt "Mały Mistrz" jest współfinansowany przez Urzędy Marszałkowskie


dolnośląskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

podkarpackie

podlaskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

mazowieckie
X
LOGOWANIE DO KONTA
Jeżeli nie pamiętasz hasła do konta, to możesz je przypomnieć tutaj.
Masz problemy techniczne? Przeczytaj POMOC IT.
X
KADROWANIE
Wykadruj zdjęcie i zapisz zmiany.
X
WYNIKI SPRAWNOŚCI
X
Rejestracja do Programu Mały Mistrz 2016 jeszcze nie wystartowała.
Bądź na bieżąco z naszym projektem. Dołącz do Naszego Profilu na Facebook!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami Szkół z Dolnego Śląska, w których od kilku lat realizowany jest projekt Sprawny Dolnoślązaczek.