Rady przed porodem

Nie da się ukryć, że każda kobieta szuka dobrych rad przed porodem, nie ma w tym nic dziwnego, jest to popularne na tyle, że rad takich szukają nawet nie ciężarne, ale ich bliscy. I z informacjami odnośnie tego typu sugestii chcieliśmy dziś do Ciebie przyjść przygotowując ten artykuł.

Po pierwsze warto zauważyć, że jak najwięcej czasu przed porodem powinno się spędzić z bliskimi. Mąż, partner, przyjaciele, rodzina – wszystkie te osoby potrafią uspokoić kobietę w ciąży, ostudzić jej emocje i przygotować się do narodzin. Skoro już wspomnieliśmy o partnerze, to warto, aby pamiętał on o tym, że kobiecie ciężarnej przygotowującej się do porodu może on pomóc wykonując jej masaż. Jeśli partner nie jest w stanie go zrobić, to śmiało wykorzystać ofertę jakiegoś salonu masażu, obecnie wiele tego typu salonów oferuje specjalny masaż dla kobiet w ciąży, do którego nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności.

Żyjemy w czasach, w których poród rodzinny staje się standardem, warto więc się na niego zdecydować, wówczas kobieta w czasie całego porodu odczuwać będzie wsparcie partnera, który pomoże jej, poda wodę i uspokoi. Warto jednak pamiętać, że osobą „towarzyszącą” nie musi być partner, może być to mama lub przyjaciółka, warto wybrać kogoś zaufanego i rozsądnego.

Jeśli chcesz usłyszeć jeszcze jakąś radę przed porodem, to chcemy Ci zasygnalizować, że warto wiedzieć, że poród niekoniecznie odbywać musi się w tradycyjnej pozycji leżącej. Mniej popularna, a być może nawet lepsza jest pozycja kuczna, w której łatwiej jest sprowadzić dziecko na świat dzięki sile ciążenia. Warto zastanowić się więc czy nie chce się rodzić właśnie w tej pozycji. Kwestię tę należy omówić wcześniej z personelem szpitala, aby nikt nie był zdziwiony. Poza tym szpital ma prawo nie zgodzić się na taki poród, gdy nie zostanie odpowiednio wcześnie o tym poinformowany.

 

Szukając szpitalu, w którym będziesz rodzić zorientuj się też na jakie znieczulenie się tam zgadzają, bowiem nie wszędzie akceptowalne jest znieczulenie wewnątrzoponowe, które porządne z kolei jest przez wiele rodzących nawet pomimo tego, że w jego trakcie słabiej czuć skurcze parte.

Niezwykle ważne jest to, aby w czasie porodu odpowiednio oddychać. Musisz oddychanie zsynchronizować ze skurczami partymi, dzięki czemu łatwiej będzie Ci urodzić. Pomiędzy skurczami musisz oddychać spokojnie i powoli nabierając sił na kolejne parcie, tutaj wsparcie okazać powinien Ci partner. Chwilę przed nadejściem skurczu powinnaś nabrać całe płuca powietrza, które w czasie parcia powinnaś wypuścić.

Na koniec chcemy dać Ci jeszcze jedną poradę przed porodem. Pamiętaj, że na sali porodowej masz pewne prawa, których musisz być świadoma. Pamiętaj, że personel musi Cię szanować i traktować z kulturą, musi być dyskretny, a Ty sama musisz wyrazić zgodę na każdy zabieg, który lekarze planują wykonać. Pamiętaj też o tym, że w szpitalach nie pobiera się żądnych opłat za poród rodzinny czy za podanie znieczulenia!

You may also like...