Zabobony ciążowe czyli fakty i mity o ciąży

Ciąża to bardzo ważna sprawa dla wielu ludzi, a wokół tego typu tematów, o których dużo się mówi, pisze i myśli zawsze powstaje wiele zabobonów i mitów. Dziś chcieliśmy się nad nimi pochylić przedstawiając Ci listę najpopularniejszych faktów i mitów o ciąży, o których mogłaś usłyszeć. Mamy nadzieję, że dzięki tej liście nie dasz się wprowadzić w błąd przez osoby, które nieświadomie mogłoby budzić w Tobie wątpliwości i obawy związane z ciążą. Oto i nasze zestawienie.

Nie wieszaj zasłon i firanek – PRAWDA

Nie można tego robić, ale nie z uwagi na zabobony czy jakieś mity, ale z uwagi na własne zdrowie. Podobnie z resztą jest w przypadku chociażby wieszania ozdób na choinkę. Kobieta w ciąży nie powinna długo utrzymywać w górze swoich rak, bo to może prowadzić do zaburzenia równowagi, a nawet do upadku czy zerwania więzadeł, na których zawieszona jest macica. To z kolei może przełożyć się na zagrożenie ciąży!

Nie stresuj się, bo dziecko będzie marudne – PRAWDA

Brzmi jak science ficiton, ale to prawda. Hormony stresu generowane w organizmie kobiety w ciąży potrafią przenikać do dziecka. Dlatego też w czasie ciąży powinnaś skupić się nie na denerwowani, ale na relaksie i odpoczynku, aby emocje te udzieliły się również dziecku.

Nie noś naszyjnika, bo dziecko owinie się pępowiną – FAŁSZ

To głupi mit, którego nawet nie trzeba komentować. To czy dziecko owinie się pępowiną zależy od wielu innych czynników, ale z pewnością nie od tego czy mama nosi łańcuszek. Nie bój się takich rzeczy, lepiej pomyśl o tym, aby po narodzinach kupić metryczkę dziecku np. na http://metryczkidladziecka.pl/

Nie kupuj wyprawki dla dziecka przed urodzinami – FAŁSZ

To stary zabobon, który opiera się na tym, że lepiej nie kupować wyprawki, aby nie zapeszyć i nie zrobić tego zbyt wcześnie. To błąd, wyprawkę należy przygotować odpowiednio wcześnie, aby mieć wszystkie niezbędne rzeczy,  z których po narodzinach korzysta mama i bobas.

Nie siadaj w pociągu tyłem do kierunku jazdy, bo dziecko do porodu ułoży się pośladkowo – FAŁSZ

To przesąd podobny do tego z naszyjnikiem. Dziecko w każdej chwili może zmienić swoją pozycję w brzuchu i może to być właśnie pozycja pośladkowa, nie ma na to wpływu sposób, w jaki siadasz w pociągu.

You may also like...